KONST / Litografier / Färglitografi 6902147
*
nr 690 2147
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), 10/100, Ansikte, 75 x 54
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 17:06:32
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:04
-
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:33
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
nr 690 2147
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi , Bengt Lindström (1925-2008), 10/100, Ansikte, 75 x 54
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 17:06:32 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:04 -
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:33